TRENING FUNCJONALNY

TRENING FUNKCJONALNY/INTENSYWNE SPALANIE

Spróbuj czegoś nowego PODEJMIJ WYZWANIE!
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA ZAJĘCIA.
Trening Funkcjonalny to najbardziej popularny system ćwiczeń, którego podstawą jest FUNKCJONALNOŚĆ RUCHU, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Specyfika treningu pozwala stworzyć system ćwiczeń dający się zastosować w każdej grupie wiekowej i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.Trening Funkcjonalny - trening ten ma swoje korzenie w rehabilitacji ruchowej.
To, co odróżnia trening funkcjonalny od innych ćwiczeń to zadania wymagające współpracy wielu różnych mięśni.
Ponieważ trening funkcjonalny poprawia koordynację ruchową i równowagę, warto polecić go początkującym, którzy najpierw powinni poprawić sprawność ogólną, a dopiero później porywać się na trudniejsze i bardziej obciążające ćwiczenia
Pisząc o treningu funkcjonalnym nie można nie wspomnieć o jego dobroczynnym wpływie na samopoczucie, jest to bowiem wysiłek, który zapobiega i łagodzi bóle krzyża, zmniejsza ryzyko kontuzji i może dać przewagę nad rywalem np. w czasie towarzyskiego meczu koszykówki czy squasha. Dodatkową korzyścią, na jaką można liczyć decydując się na tego typu ćwiczenia, jest ładna, wyprostowana sylwetka i płaski brzuch.

fitness - uaktualnij swój kalendarz Google

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.